|
|
Vivo Pad SETk 19,900 |
| Name | Vivo Pad SE |
| Brand | vivo |
| Model | Pad SE |
| Category | Tablet |
| Price | 19900 |
| Network Type | No Cellular Connectivity |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| Launch Announcement | 2025, April 21 |
| Launch Date | Available. Released 2025, April 25 |
| Body Dimensions | 277.1 x 185.6 x 6.8 mm (10.91 x 7.31 x 0.27 in) |
| Body Weight | 559 g |
| Network Sim | No |
| Display Type | IPS LCD, 90Hz, 600 nits |
| Display Size | 12.3 inches, 445.8 cm2 (~86.7% screen-to-body ratio) |
| Display Resolution | 1600 x 2464 pixels, 3:2 ratio |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | 239 ppi |
| Operating System | Android |
| OS Version | 15 |
| User Interface (ui) | OriginOS 5 HD |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A78 & 6x1.95 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 613 |
| Chipset | Qualcomm SM4450 Snapdragon 4 Gen 2 (4 nm) |
| Memory Internal | 128 GB, 256 GB |
| Memory External | No |
| Memory Type | UFS 3.1 |
| Ram | 6 GB, 8 GB |
| Primary Camera | 5 MP |
| Secondary Camera | 5 MP |
| Camera Features | LED Flash |
| Video | Yes |
| Audio | Yes |
| Loudspeaker | Yes with Stereo Speakers |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Fm Radio | No |
| GPS | No |
| Sensors | Accelerometer, proximity (accessories only) |
| Battery Type | Non-removable Li-Po Battery |
| Battery Capacity | 8500 mAh |
| Charging | 15W Wired |
| Body Color | Gray, Blue, Titanium |
We do not guarantee that the information on our page is 100% accurate [Disclaimer].
Frequently used country codes in phone models: GL=Global, CN=China, IN=India, US=USA, JP=Japan, EU=Europe (Euro), SG=Singapore, HK=Hong Kong.