|
|
Oukitel BT103Tk 7,000 |
| Name | Oukitel BT103 |
| Brand | Oukitel |
| Model | BT103 |
| Category | Smart Watch |
| Price | 7000 |
| Network Type | No Cellular Connectivity |
| Speed | No |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| Launch Announcement | 2024, June |
| Launch Date | Available. Released 2024, June |
| Body Dimensions | 49.5 x 40 x 10.9 mm (1.95 x 1.57 x 0.43 in) |
| Body Weight | 100 g |
| Network Sim | No |
| Display Type | TFT LCD |
| Display Size | 1.91 inches |
| Display Resolution | 320 x 380 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | 260 ppi |
| Display Screen Protection | Tempered Glass |
| Operating System | Proprietary OS |
| Memory External | No |
| WiFi | No |
| Bluetooth | Yes |
| USB | No |
| Fm Radio | No |
| GPS | No |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2 |
| Battery Type | Non-removable Li-Po Battery |
| Battery Capacity | 300 mAh |
| Body Color | Black, White |
We do not guarantee that the information on our page is 100% accurate [Disclaimer].
Frequently used country codes in phone models: GL=Global, CN=China, IN=India, US=USA, JP=Japan, EU=Europe (Euro), SG=Singapore, HK=Hong Kong.