|
|
Oppo Pad NeoTk 35,500 |
| Name | Oppo Pad Neo |
| Brand | Oppo |
| Model | Pad Neo, OPD2302, OPD2303 |
| Category | Tablet |
| Price | 35500 |
| Network Type | GSM / HSPA / LTE |
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Network 4G | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Launch Announcement | 2024, January |
| Launch Date | Available. Released 2024, January |
| Body Dimensions | 255.1 x 188 x 6.9 mm (10.04 x 7.40 x 0.27 in) |
| Body Weight | 538 g |
| Network Sim | Nano-SIM |
| Display Type | IPS LCD, 1B colors, 90Hz, 400 nits (typ) |
| Display Size | 11.4 inches, 396.6 cm2 |
| Display Resolution | 1720 x 2408 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | 260 ppi |
| Operating System | Android |
| OS Version | 13 |
| User Interface (ui) | ColorOS 13.2 |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Chipset | Mediatek Helio G99 (6 nm) |
| Memory Internal | 128 GB |
| Memory External | microSDXC |
| Memory Type | UFS 2.2 |
| Ram | 6 GB, 8 GB |
| Primary Camera | 8 MP |
| Secondary Camera | 8 MP |
| Camera Features | Panorama |
| Video | 1080p@30fps |
| Audio | Yes |
| Loudspeaker | Yes, with stereo speakers (4 speakers) |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE, aptX HD |
| NFC | No |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Fm Radio | No |
| GPS | Yes with a GPS |
| Sensors | Accelerometer, proximity (accessories only), gyro, compass |
| Messaging | Yes |
| Battery Type | Non-removable Li-Po Battery |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Charging | 33W wired, PD |
| Body Color | Gray |
We do not guarantee that the information on our page is 100% accurate [Disclaimer].
Frequently used country codes in phone models: GL=Global, CN=China, IN=India, US=USA, JP=Japan, EU=Europe (Euro), SG=Singapore, HK=Hong Kong.