|
|
Honor Watch 4Tk 14,999 |
| Name | Honor Watch 4 |
| Brand | Honor |
| Model | Watch 4, TMA-L19 |
| Category | Smart Watch |
| Price | 14999 |
| Extra Price | 14,999 |
| Network Type | GSM / HSPA / LTE |
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 900 / 2100 |
| Network 4G | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Launch Announcement | 2023, July |
| Launch Date | Available. Released 2023, July |
| Body Dimensions | 45.3 x 39.1 x 11.2 mm (1.78 x 1.54 x 0.44 in) |
| Body Weight | 32 g |
| Build | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Network Sim | eSIM |
| Display Type | AMOLED |
| Display Size | 1.75 inches |
| Display Resolution | 390 x 450 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | 340 ppi |
| Operating System | MagicOS |
| OS Version | 7.2 |
| Memory Internal | 4 GB |
| Memory External | No |
| Ram | 32 MB |
| Audio | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | No |
| Bluetooth | 5.2, LE |
| NFC | Yes |
| USB | No |
| Fm Radio | No |
| GPS | Yes, with A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 |
| Battery Type | Non-removable Li-Ion Battery |
| Battery Capacity | 451 mAh |
| Body Color | Black, Gold | |||||||||
| Pros |
| |||||||||
| Cons |
|
We do not guarantee that the information on our page is 100% accurate [Disclaimer].
Frequently used country codes in phone models: GL=Global, CN=China, IN=India, US=USA, JP=Japan, EU=Europe (Euro), SG=Singapore, HK=Hong Kong.