|
|
HMD 3210Tk 7,590 |
| Name | HMD 3210 |
| Brand | HMD |
| Model | HMD 3210 |
| Category | Feature Phone |
| Price | 7590 |
| Network Type | GSM / HSPA / LTE |
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| Network 4G | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Launch Announcement | 2025, March 03 |
| Launch Date | Exp. Release 2025, April |
| Body Dimensions | 122 x 52 x 13.1 mm (4.80 x 2.05 x 0.52 in) |
| Body Weight | - |
| Build | Plastic Frame, Plastic Back |
| Network Sim | Dual SIM (Nano-SIM, Dual stand-by) |
| Display Type | TFT |
| Display Size | 2.4 inches, 17.8 cm2 (~28.1% screen-to-body ratio) |
| Display Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | 167 ppi |
| CPU | 1.0 GHz Cortex-A7 |
| Chipset | Unisoc T107 (22 nm) |
| Memory Internal | 128 MB |
| Memory External | microSDHC |
| Ram | 64 MB |
| Primary Camera | 2 MP |
| Camera Features | LED Flash |
| Video | Yes |
| Audio | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | No |
| Bluetooth | 5.0, A2DP |
| USB | USB Type-C |
| Fm Radio | Yes |
| Messaging | SMS, MMS, Email, IM |
| Java | No |
| Battery Type | Removable Li-Ion Battery |
| Battery Capacity | 1450 mAh |
| Body Color | Blue, Red |
We do not guarantee that the information on our page is 100% accurate [Disclaimer].
Frequently used country codes in phone models: GL=Global, CN=China, IN=India, US=USA, JP=Japan, EU=Europe (Euro), SG=Singapore, HK=Hong Kong.