|
|
Energizer Hard Case P28KTk 34,999 |
| Name | Energizer Hard Case P28K |
| Brand | Energizer |
| Model | Hard Case P28K |
| Category | Smartphone |
| Price | 34999 |
| Network Type | GSM / HSPA / LTE |
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| Network 4G | LTE |
| Speed | HSPA, LTE |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Launch Announcement | 2024, February |
| Launch Date | Available. Released 2024, October |
| Body Dimensions | 27.8 mm thickness |
| Body Weight | 570 g |
| Network Sim | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Water Resistant | IP68/IP69 dust/water resistant |
| Display Type | IPS LCD |
| Display Size | 6.78 inches, 109.2 cm2 |
| Display Resolution | 1080 x 2460 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Display Density | 396 ppi |
| Operating System | Android |
| OS Version | 14 |
| CPU | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| Chipset | Mediatek Helio G99 (6nm) |
| Memory Internal | 256 GB |
| Memory External | microSDXC |
| Ram | 8 GB |
| Primary Camera | Triple: 60 MP, (wide) |
| 20 MP | |
| 2 MP | |
| Secondary Camera | 16 MP |
| Camera Features | LED flash, HDR, panorama |
| Video | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Audio | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | No |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Fm Radio | No |
| GPS | Yes with a GPS |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Messaging | Yes |
| Battery Type | Non-removable Li-Po Battery |
| Battery Capacity | 28000 mAh |
| Charging | 33W wired |
| Body Color | Black |
We do not guarantee that the information on our page is 100% accurate [Disclaimer].
Frequently used country codes in phone models: GL=Global, CN=China, IN=India, US=USA, JP=Japan, EU=Europe (Euro), SG=Singapore, HK=Hong Kong.